logo
| Cięcie wodą tworzyw sztucznych

Istnieje wiele metod obróbki tworzyw sztucznych, ale tą najbardziej precyzyjną i wszechstronną jest właśnie cięcie strumieniem wody. Krawędzie tak wyciętych detali nie wymagają już dodatkowej obróbki wykończeniowej – są równe i gładkie.

Cięcie wodą, to cięcie na zimno, dzięki temu zarówno plastik, jak i każde inne tworzywo sztuczne nie są narażone na wpływ wysokiej temperatury, która może powodować odkształcenia termiczne, uszkodzenia krawędzi oraz przypalenia materiału.

Całość procesu jest sterowana cyfrowo, co zapewnia pełną kontrolę nad cięciem przy zachowaniu najwyższego poziomu precyzji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania mamy również możliwość wycinania w tworzywach sztucznych praktycznie dowolnych kształtów, a także wielu identycznych elementów.

Zaletą cięcia tworzyw sztucznych wodą (maszyną waterjet) jest możliwość cięcia materiałów dowolnej grubości i dowolnego rodzaju, co jest bardzo istotne przy tworzywach o wysokim stopniu kruchości.

Zastanawiasz się czy dany materiał może zostać wycięty wodą? Skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie pytania.

Chcesz otrzymać wycenę?

Prześlij nam wiadomość z informacjami o materiale bazowym oraz z plikami wektorowymi (2D, 3D) lub rysunkami technicznymi elementów (*.DXF, *.DWG). W oparciu o przesłane materiały przygotujemy wycenę.

Wyślij wiadomość

Interesuje Cię współpraca?

Potrzebujesz naszego doradztwa?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń teraz