logo
| Cięcie wodą szkła

Za pomocą strumienia wody można ciąć praktycznie wszystkie rodzaje szkła – od delikatnego szkła stosowanego przy oświetleniu LED do grubego szkła kuloodpornego o grubości nawet 100 mm. Waterjetem często wycina się również szklane elementy mebli, biżuterii, szklane ozdoby, statuetki oraz wiele innych. Możliwe jest to dzięki precyzji jaką daje strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem, sterowany przez nowoczesne oprogramowanie IGEMS.

Szkło jest bardzo delikatnym materiałem, podatnym nie tylko na stłuczenia, ale również na zarysowania, dlatego precyzyjne cięcie wodą jest doskonałą metodą jego obróbki. Dodatkowo, klasyczne metody cięcia szkła są pracochłonne i pozwalają na obróbkę szkła jedynie w podstawowym zakresie.

Przecinać wodą można m.in. szkło lite, warstwowe (klejone żywicą oraz folią), pancerne, kuloodporne, zbrojone, lustra, szkło białe i kolorowe, szkło płaskie oraz wiele innych.

Czy można ciąć wodą szkło hartowane?

Jedynym rodzajem szkła, którego nie można przeciąć ani waterjetem, ale i żadną inną metodą jest szkło hartowane, które ze swojej natury ma być bezpieczne. Poddane próbie cięcia natychmiast rozpryśnie się na wiele drobnych elementów. Wyroby z takiego szkła są jednak przeważnie wykonywane na wymiar i nie ma potrzeby ich docinania.

Chcesz otrzymać wycenę?

Prześlij nam wiadomość z informacjami o materiale bazowym oraz z plikami wektorowymi (2D, 3D) lub rysunkami technicznymi elementów (*.DXF, *.DWG). W oparciu o przesłane materiały przygotujemy wycenę.

Wyślij wiadomość

Interesuje Cię współpraca?

Potrzebujesz naszego doradztwa?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń teraz